פרויקטים שאושרו בשנת 2010

תחום תיעודי

מסלול הפקה והשלמה לסרטים בודדים
המסלול הראשי של הקרן, בו נתמכים סרטי תעודה בודדים באורך מלא.

הפרויקטים שנבחרו לתמיכה בשנת 2010:
"חדר חושך" (במאי: נדב שירמן; מפיק: אילון רצ'קובסקי)
"5 מצלמות שבורות" (במאים: עימאד בורנאט וגיא דוידי. מפיקים: גיא דוידי, סרז' גורדי ועימאד בורנאט)
"לא בגדתי, התאבדתי" (במאית: רוני אבולעפיה; מפיקה: דנה כהן)
"גם כשעיניי פקוחות" (במאי: אופיר טריינין; מפיק: שחר בן-חור)
"פרות שמנות פרות רזות" (במאי ומפיק: מני אליאס)
"10%" (במאי ומפיק: יואב שמיר)
"פוטונובלה" (במאי: חן שלח; מפיק: מיכה ליבנה)
"גברים בלתי נראים" (במאי ומפיק: יריב מוזר)
"הדולפין" (במאים: דני מנקין ויונתן ניר; מפיקה: יהודית מנסן-רמון)
"לחתוך את הכאב" (במאים: צפריר גלמן ויונתן ניר; מפיקים: אמיר הראל ואיילת קייט)

מסלול סדרות

מסלול ראשון מסוגו שנועד לתמוך ביוצרי קולנוע וטלוויזיה לפתח ולהפיק סדרות תעודה איכותיות, ולהביא את הקולנוע התיעודי למסך הקטן, מתוך אמונה שיצירה תיעודית מקורית ומורכבת יכולה ללכת שלובת יד עם רייטינג.

הפרויקטים שנבחרו לתמיכה בשנת 2010:
"המקוללים" (במאים: חגי לוי ויעל חרסונסקי; מפיק: לירן עצמור)
"תחנה סופית" (במאית: ג'ולי שלז; מפיק: רם לנדס)
"ההורים שלי" (במאים שונים; מפיקה: טלי שמש)
"נקודות קיצון" (במאי: אוהד מילשטיין; מפיקה: דקלה ברקאי)
"המשפחה שלי" (במאית: אביגיל שפרבר)

 

מסלול "רעיון מצוין"

מסלול פיתוח פרויקטים ליוצרים בעלי ניסיון, המאפשר תמיכה על-סמך רעיון בלבד – סינופסיס של דף אחד – ופגישה עם היוצרים, מתוך התפיסה שלפעמים כל מה שנדרש הוא גרעין עם פוטנציאל, ויוצר תיעודי מנוסה שיידע לטפח אותו.

הפרויקטים שנבחרו לתמיכה בשנת 2010:
"כוח היח"ץ" (במאי: אורי בר-און )
"יש בסיס על הירח ומושבה במאדים" (במאית: אילת נדב)
"הסירנים" (במאי: אילן יגודה)
"זה עם התשובות" (במאית: טל מיכאל; מפיק: עדו צוקרמן)
"רשימות מההשמדה" (במאי: רן טל)
"לטאה ושמה שיכחה" (במאי: לביא בן-גל)

מסלול "כרטיס ביקור"

מסלול פיתוח פרויקטים ליוצרים חסרי ניסיון, הזוכים לליווי ולתמיכה של במאים תיעודיים מנוסים משלב הרעיון ועד שלב הראף-קאט.

הפרויקטים שנבחרו לתמיכה בשלב השני (הגשת תיק הפקה) בשנת 2010:
חורשת להבים - יוסרה אבו-כף
כרונולוגיה של הפרדה - עמוס פונגר
סקורניק בשם האב - איתי ליבנה
פתלתל - אבי לוי ואבי בלקין
Home movie - ראובן ברודסקי
שתיקה רמה - בועז ארמוני
עוזיאל 33 - עינב גיאת
להיות כמו אבי - ענבל שפרינצק ונועם פנחס
יורופלאש - רועי עברון ודניאלה איזנמן
סיפורי דובים - אורלי בויום
משלוח למבוך האהבה - אוריין ברקי

פרויקט "פצעי בגרות"

פרויקט ייחודי בשיתוף הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו והטלוויזיה החינוכית, של סרטים תיעודים קצרים העוסקים בחייהם של בני נוער. הפרויקט הגיע לסיומו בהקרנה חגיגית של הסרטים בפסטיבל הילדים והנוער שנערך באוקטובר בסינמטק תל-אביב.

הסרטים שנבחרו להפקה בשנת 2010:
"פול גז" (במאי ומפיק: יואב שמיר)
"החיים יפים" (במאי: יפים גרבוי; מפיק: טובי ארבל)
"שלום לתמימות" (במאים ומפיקים: יובל ארז ויועד קדרי)
"פרידה שנייה" (במאים ומפיקים: יעל קיפר ורונן זרצקי)
"הילד מברסלב" (במאים: רפי צוקרן ודנה נאור הכהן; מפיק: חיים שריר)
"הפסקה" (במאי ומפיק: טל חיים יופה)

 

פרויקט ע"ש בני גאון

פרויקט ייחודי בשיתוף "שידורי קשת", משפחת גאון וחברת טלעד אולפני ירושלים להפקת סרטים תיעודיים בנושאי תעשיה, יזמות וחדשנות.

הסרט שנבחר בשנת 2010:
"סטארט-אפ מהמאה הקודמת" (במאי ומפיק: אייל חלפון)

 

תחום ייעודי

מסלול יעודי כללי

תמיכה בהפקת הסרטים הבאים:

האחרים - חכים בשארה

מאבק עלייה - איתמר חן

זמן פוניבז'- יהונתן אינדורסקי

פול מדאל ג'אקט- טניה אייזיקוביץ

 

פרויקט "חיים על הגבול"

פרויקט פיתוח מיוחד בתחום הייעודי של סרטים תיעודיים קצרים העוסקים בחיים לאורך גבולות ישראל.

הסרטים שנבחרו בשלב הראשון בשנת 2010:
א-פוריה - מיכל לביא
כנגד חול הסיכויים - נחום לנדאו
חומה אקוסטית - אמיתי זמורה ורובי אלמליח
עזוז - טליה סלומון
פלאפל על הקצה - יודפת אריאלה גץ
כפר עזה, הבית על הגבול – רונית איפרגן
חצויה - דינה אברמסון
חטא חטאה ירושלים - אביגיל שפרבר
צפון צפון מערב - אוהד מילשטיין
אין גבול - יורם פורת
שיחות מספרה - אושרי חיון והילה כהן
לגנוב גבולות בבהונות שקטים - שירלי נדב

פרויקט פיתוח סרטים בנושא "מוגבלויות"

פרויקט פיתוח מיוחד בתחום הייעודי לסרט העוסק במוגבלויות ובעולמם של מוגבלים.

הסרט שנבחר בשנת 2010:
"יונה וג'וזף" (במאי: דני כהן-סולל)

 

תחום דרמה

מסלול "דראפט ראשון"

פרויקט פיתוח מיוחד לתסריטאים חסרי ניסיון קודם, הזוכים לליווי ותמיכה של תסריטאים מנוסים משלב הסינופסיס ועד כתיבת תסריט מלא ומוכן להפקה. השנה הוגדר המסלול כ"דראפט ראשון על-פי חוקי הז'אנר" בתחום המד"ב, האימה והפנטסיה.

הסרטים שנבחרו בשלב השני (כתיבת טריטמנט) בשנת 2010:
אילנות - דקלה כץ
הדירה - סבטלנה שימנובסקי
היחידה למניעת התאבדויות - דניאל נחנסון
טיפות גשם - מיכל לנץ
כלה עם זנב - הגר ינאי
יורד המרכבה - ליאור זלמנסון
מסווג חריג - ליאור לדרמן
הצד האחר - זוהר אוריה
האונירונאוט - איציק מרקו
הלאה - יעקב ארנבר
סמל קובי על הקו - יעל צוקר גיל

 

פרויקט "שלום עליכם"

פרויקט מיוחד לכתיבת והפקת סרטים בהשראת יצירתו של שלום עליכם.

הסרטים שנבחרו בשלב השלישי (כתיבת תסריט מלא) בשנת 2010:
"מעשה שיש לו סוף" (תסריטאית: טליה לביא)
"שגיעות כתיב" (תסריטאי: עמית רון)
"מילה כנגד מילה" (תסריטאית: אורי אגוז)

פרויקט "ש"י עגנון"

פרויקט מיוחד לכתיבת והפקת סרטים בהשראת יצירתו של ש"י עגנון.

הסרטים שנבחרו להפקה בשנת 2010:
"בדמי ימיה" (תסריטאית: אסתי נמדר; במאים: לינה וסלבה צ'פלין)

 

תחום ניסיוני

פרויקט "ניו מדיה"

פרויקט בשיתוף חלל האמנות רוטשילד 69 ליצירת סרטים ניסיוניים קצרים המיועדים להצגה במדיה דיגיטלית חדשה ובאינטרנט, וכן כמיצב בחלל-אמנות.